kotły grzewcze sklep
kupuj na allegro
kupuj na olx
białek kotły

Aktualnie przeglądasz:

Strona główna » Kotły i piece ekologiczne

Kotły i piece ekologiczne

Kotły firmy „BIAŁEK” to wysokiej jakości kotły grzewcze przeznaczonych do wodnych instalacji c.o. zarówno w domach jednorodzinnych jak i obiektach produkcji przemysłowej i ogrodniczej. Kotły spawane są wyłącznie z atestowanych blach wysokiej jakości spawanych w osłonie gazów metodą MIG 131. Większość elementów w kotłach jest gięta co służy wyeliminowaniu dużej ilości połączeń spawalniczych, co znacznie wydłuża żywotność kotłów. Kotły mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach systemu otwartego zabezpieczonych zgodnie z PN-91/B-02413.

Urządzenia produkowane przez naszą firmę to kotły ekologiczne, spełniające europejskie wymagania emisyjne, zapisane w normie PN-EN 303-5:2012. Użytkownicy pieców ekologicznych V generacji mają swój wkład w poprawę jakości lokalnego powietrza. Poprzez odpowiednią konstrukcję wnętrza kotła ekologicznego 5 klasy, a także zoptymalizowany, wysokowydajny system spalania opału, emisja zanieczyszczeń ograniczona jest do minimum. Ekologiczne kotły c.o. bezpośrednio wpływają na pokonanie szkodliwego zjawiska smogu, które rocznie przyczynia się do śmierci kilkudziesięciu tysięcy ludzi.

Piece ekologiczne 5 klasy:

 

 

 

 

 

Dlaczego kotły ekologiczne 5 generacji?

Ekologiczne piece staną się w nadchodzących latach jedynymi dopuszczonymi w Unii Europejskiej urządzeniami grzewczymi na rynku. Firma „BIAŁEK”, z myślą o zmieniających się trendach w branży kotlarskiej przygotowała aktualną, zróżnicowaną ofertę ekologicznych kotłów 5 klasy, podzieloną w zależności od mocy urządzenia (14 – 400 kW) oraz od ogrzewanej powierzchni (100 – 2 500 m2). Znakiem jakości wszystkich oferowanych przez nas kotłów ekologicznych V generacji jest ich zgodność z ECODESIGN. Dzięki temu klient ma zawsze pewność co do efektywności pracy tych urządzeń, rzeczywistej emisji spalin oraz sprawności spalania.

Ekologiczny kocioł na ekogroszek to inwestycja, która poprawia wszystkie szkodliwe dla środowiska naturalnego aspekty ogrzewania gospodarstw domowych. Wysoko kaloryczny, oczyszczony opał w połączeniu z wielokomorową konstrukcją ekologicznego kotła c.o. daje spalanie bliskie całkowitemu (generuje minimum popiołów i szkodliwych produktów gazowych). Użytkowanie wydajnego opału z niezawodnym piecem ekologicznym o sprawności pracy ponad 90% to gwarancja długofalowych oszczędności. W porównaniu z bezklasowymi piecami zasypowymi, kotły ekologiczne V generacji emitują aż 50 razy mniej pyłów i szkodliwych gazów, a także potrzebują o ponad połowę mniej opału do wygenerowania porównywalnej ilości ciepła dla domu.

Firma „BIAŁEK” produkuje niezawodne urządzenia grzewcze już od przeszło 30 lat. Bogate doświadczenie w branży kotlarskiej pozwoliło naszej firmie stać się liderem wśród producentów ekologicznych kotłów 5 klasy. W obliczu nadciągających zmian w prawie krajowym i unijnym, zdobywana przez lata wiedza, kontakt z polskimi konsumentami oraz utrzymywana przez dekady, wysoka jakość produktów i wsparcia technicznego, są siłą przedsiębiorstwa. Aktywne wsparcie działań na rzecz jakości środowiska naturalnego to nasz obowiązek – ekologiczne kotły V generacji są tego najlepszym wyrazem!