Zadzwoń

+48 604 237 194

KOCIOŁ TECHNIX-PEL 10KW

(+48) Biuro: 62 741-92-67
(+48) Kom.: 604-237-194

biuro@kotly-bialek.plGodziny pracy

Pn.: - Pt.: 7:00 - 17:00

Sb.: 8:00 - 11:00

13 200,00 zł

brutto


10 731,71 zł netto

Raty24 - zakupy na raty przez internet

KOCIOŁ Z PODAJNIKIEM NA PELET

Technix-Pel 10kW  5 Klasa Ecodesign

Orientacyjna powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń do 90m2

Kotły typu ”TECHNIX PEL” to nowa generacja kotłów o wysokim europejskim standardzie z automatycznym podawaniem paliwa. Kocioł przeznaczony do spalania biomasy drzewnej tzw. pellet z automatyczną zapalarką. Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych w układzie komory spalania i wymiennika ciepła powoduje efektywne i ekologiczne spalanie zgodne z wymaganiami EN 303-5 i Ecodesingu (Ekoprojekt).

KOCIOŁ "TECHNIX PEL" SPEŁNIA WYMOGI PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE" -klasa energetyczna A+

RODZAJ PALIWA: Pellet
KLASA EKOLOGICZNA: 5klasa, Ecodesign
KLASA ENERGETYCZNA: A+
SPRAWNOŚĆ CIEPLNA: ~90%
STEROWNIK: ARGOS PID +
ZESTAW PODAJĄCY:  SV200

Zalety kotła TECHNIX PEL:

 • kocioł ekologiczny (niski poziom pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska, niska temperatura spalin)
 • sprawność cieplna ponad 90%
 • wygodny w użytkowaniu planik bocznego spalania SV200 Pellet
 • dłuższa żywotność kotła - brak efektu kondensacji wody w komorach kotła
 • zastosowanie automatycznej zapalarki do procesu spala
 • łatwy w użytkowaniu sterownik wyposażony w algorytm PID
 • możliwość obsługi przez internet
 • tryb letni - tylko ciepła woda użytkowa bez ogrzewania pomieszczeń
 • duża pojemność zbiornika - jednorazowy zasyp opału starcza nawet do 7dni
 • system osuszania powietrza w koszu (zmniejszenie wilgotności paliwa)
 • 5 lat gwarancji na kocioł
 • Obsługa kotła jest prosta i nieuciążliwa ze względu na zastosowanie automatycznego i nowoczesnego algorytmu sterowania systemem podawania paliwa.

DOKUMENTACJA KOTŁA:
- DOKUMENTACJA TECHNICZNO RUCHOWA KOTŁA
- INSTRUKCJE I KARTY GWARANCYJNE PODZESPOŁÓW
- CERTYFIKAT EKOLOGICZNY
- TABLICZKA ZNAMIONOWA
- ETYKIETA ENERGETYCZNA
- PARAGON LUB FV

Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń do 90m2
Moc kW 10 kW

1- korpus kotła, 2- izolacja cieplna, 3-palenisko, 4-wymiennik ciepła (kanały konwekcyjne),
5- czopuch, 6- króciec zasilania, 7- pokrywa zasobnika paliwa, 8-zasobnik paliwa,
9-drzwiczki wyczystki, 10- drzwiczki paleniskowo- obsługowe, 11- drzwiczki paleniskowo-popielnikowe, 12-palnik.

Sterownik ARGOS PID +

Sterownik ARGOS PID + jest mikroprocesorowym sterownikiem przeznaczonym do kotłów węglowych z automatycznym podajnikiem paliwa. Sterownik obsługuje podajnik, dmuchawę, pompę obiegową C.O., pompę ciepłej wody użytkowej (CWU), pompę cyrkulacyjną lub dodatkowy obieg grzewczy, zwór mieszający.

ZALETY:

 • Dzięki rozbudowanym opcjom sterowania obiegami łatwo można dopasować pracę instalacji do indywidualnych potrzeb, zwiększając tym samym oszczędność opału.
 • Znacznym ułatwieniem w obsłudze kotłowni będzie także licznik zużytego opału lub przewidywanie chwili w której należy uzupełnić zasobnik na opał.
 • Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 3,2" z przejrzystym menu i czytelną czcionką
 • Wbudowany moduł internetowy, który po podłączeniu do sieci LAN umożliwia zdalny dostęp do sterownika poprzez dedykowaną platformę ekotlownia.pl
 • Algorytm PID - posiada funkcję elastycznego spalania, która ogranicza do minimum konieczność kontaktu użytkownika z urządzeniem. Sterownik z algorytmem PID załącza kocioł na taką moc, jaka jest aktualnie potrzebna do utrzymania zadanej temperatury.
 • Sterownik automatycznie dobiera pauzę dawki paliwa oraz ilość powietrza, użytkownik nastawia tylko temperaturę kotła!

Automatyczny palnik paliwa SV200 

Automatyczny palnik paliwa SV200 na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym jest palnikiem wielofunkcyjny, przystosowany jest do spalania różnego rodzaju paliwa o granulacji 25 mm. Wraz ze zbiornikiem opału, wentylatorem oraz regulatorem mikroprocesorowym, tworzy system magazynowania, automatycznego podawania paliwa oraz prowadzi jak najbardziej ekonomiczny proces spalania w systemie ciągłym.

Likwidacja kotła po zużyciu

Kocioł po wyeksploatowaniu i zużyciu należy złomować.

Przed złomowaniem kotła należy zdemontować wszystkie części połączone śrubami, oraz sterownik i motoreduktor wraz z przewodami, które podlegają selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu utylizacji. Części te należy odprowadzać do wyznaczonych lokalnie miejsc zbiórki. Pozostałe części podlegają zbiórce jako złom stalowy.

 

Uwaga:
Należy zachować środki ostrożności i bezpieczeństwa podczas demontażu stosując odpowiednie narzędzia mechaniczne oraz środki ochrony osobistej (rękawice, okulary, odzież, itp.)

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE - DOFINANSOWANIE KOTŁÓW

Krytyczny stan powietrza, jaki notuje się przez ostatnie lata w Polsce, wymagał przez ustawodawców podjęcia bardzo konkretnych działań. Program Czyste Powietrze powstał z myślą o zmotywowaniu polskiego społeczeństwa do tzw. termomodernizacji. Polega ona na wymianie tych elementów wyposażenia i konstrukcji domu, które powodują straty ciepła lub generują szkodliwe dla środowiska substancje. Motywacją do zmian mają być dodatkowe środki finansowe dla Polaków.

Celem Programu Czyste powietrze jest przede wszystkim ograniczenie emisji zanieczyszczeń – szkodliwych dla zdrowia produktów spalania paliw stałych. Dlatego pierwszym założeniem programu jest dofinansowanie do wymiany starych, bezklasowych pieców C.O. na ekologiczne kotły 5 klasy. To jednak nie wszystko, co możemy zrobić, by spalać mniej opału. Chodzi również o wspomnianą wcześniej termomodernizację budynku. Przykładem jest wymiana okien na energooszczędne, zastosowanie odpowiedniej klasy izolacji termicznej, montaż odnawialnych źródeł energii, itp.

Zasady Programu Czyste Powietrze – kto dostanie dofinansowanie i na jakich zasadach

Dofinansowanie do kotłów C.O. skierowane jest do osób prywatnych, czyli gospodarzy, którzy ogrzewają rodzinne domostwa. Z Programu Czyste Powietrze mogą skorzystać zarówno posiadacze starych domów, jak i tych, które dopiero się budują. Określone przez ustawodawców wymogi środowiskowe są podstawowym warunkiem uczestnictwa w programie. Prościej mówiąc – jeśli posiadany kocioł grzewczy nie spełnia warunków emisyjnych, wówczas jego wymiana na ekologiczny kocioł 5 klasy jest uzasadniona (a wręcz wskazana) i może zostać objęta programem.

Program Czyste Powietrze formalnie wszedł w życie wraz z rokiem 2018. Jego zakończenie planuje się na koniec roku 2029. Przez ten czas polski rząd ma przeznaczyć na dofinansowania do kotłów CO oraz na termomodernizację budynków około 100 miliardów złotych. Większa część tego budżetu stanowi dotacje bezzwrotne, około 40 miliardów będzie rozdane natomiast w formie pożyczek na dogodnych warunkach.

Jaka jest wysokość dofinansowania do wymiany kotła centralnego ogrzewania lub/i termomodernizacji domu jednorodzinnego? Maksymalna wartość dotacji to 53 tysiące złotych. Do tej kwoty obowiązują dotacje bezzwrotne. Program Czyste Powietrze przewiduje w niektórych przypadkach większe dotacje, jednak jeśli przekroczą one 53 tysiące złotych, nadwyżka zostanie wypłacona w formie pożyczki. Minimalna wartość dofinansowania do wymiany pieca grzewczego to 7 tysięcy złotych.

Jeśli chcielibyśmy uzyskać dotację do kotła C.O. lub na termomodernizację domu, powinniśmy złożyć wnioski w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na stronie tej jednostki można znaleźć również dokładny regulamin składania wniosków oraz postępowanie krok po kroku, które zdecydowanie ułatwi uczestnictwo w Programie Czyste Powietrze. Czas na składanie wniosków upływa z dniem 30 czerwca 2027 r. Wnioski na dotację do kotłów 5 klasy można złożyć na dwa sposoby – w formie papierowej, korzystając z formularzy na stronie WFOŚiG, jak i w formie elektronicznej, w panelu beneficjenta.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wszystkie zamówienia realizujemy w najkrótszym możliwym czasie, czyli w tym samym dniu lub maksymalnie w dniu następnym.  Klienci otrzymują informację o przyjęciu zamówienia i jego realizacji, mają także możliwość śledzenia przesyłki na każdym etapie od wysłania do dostarczenia.

Wszystkie zamówione towary zabezpieczamy na czas transportu, dzięki czemu gotowe są do użytkowania bezpośrednio po rozpakowaniu.

Forma Przedpłata Pobranie Waga
Kurier GLS 16 zł 21 zł do 27 kg
Paczka 48 11 zł 16 zł do 25 kg
Pocztex 24 16 zł 21 zł do 29 kg
Kurier inPost 13,50 zł 17,50 zł do 20 kg
Paczkomaty inPost 11,50 zł 13,50 zł do 15 kg
Polecony inPost 4,89 zł --- do 1 kg
Przesyłka gabarytowa 35 zł 40 zł od 30 kg
Przesyłka paletowa RABEN 100 zł 120 zł od 50 kg
Darmowa dostawa od 350 zł

* Darmowa dostawa nie dotyczy przesyłek gabarytowych oraz paletowych.