Zadzwoń

+48 604 237 194

Drewniane altanki ogrodowe - pomysł na ogród

Uderzmy się w pierś – jesteśmy społeczeństwem szalenie zalatanym i zapracowanym. Co gorsza, taki stan rzeczy dotyczy także naszych pociech, które od najmłodszych lat uczą się i rozwijają z wielką intensywnością. Dlatego im więcej pretekstów do wspólnie spędzanych chwil w rodzinie, tym lepiej. Szukając ciekawych rozwiązań problemu wiecznego pędu, warto pomyśleć o zakupie altanki ogrodowej. Cena, dostępność i prostota montażu zachęca do wiosennych zakupów ogrodowych. Być może altanka drewniana będzie nowym miejscem wspólnych, rodzinnych chwil także dla Ciebie i bliskich?

Wspólny posiłek na świeżym powietrzu – altanka ogrodowa„zieloną” jadalnią?

Gdy wokół przyroda budzi się do życia, a słońce chętniej wygląda zza chmur – to najlepszy moment, by znaleźć chwilę na wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Śniadania, obiady, grille, przyjęcia urodzinowe, wszystkie one w okresie letnim z powodzeniem mogą odbywać się w altanie ogrodowej. Miejsce to jest na wpół otwarte na wpół zamknięte – chroni przed słońcem i deszczem, ale zawsze pozostaje otwarte na przyrodę. Wystarczy kilka prostych mebli ogrodowych, a nasza drewniana altanka ogrodowa może zamienić się w „zieloną” jadalnię. Dzieci powinny możliwie najwięcej przebywać na świeżym powietrzu, w otoczeniu roślinności, która koi nerwy i uczy miłości do natury. Ogród z altaną to wartość dodana – wspólne posiłki konsolidują rodzinne tradycje, tworzą więzi i sprawiają masę radości wszystkim domownikom.

Praca i nauka na świeżym powietrzu? Czemu nie?! Altana ogrodowa świetnie się nada!

Ogród w okresie letnim to dodatkowe pomieszczenie, naturalne przedłużenie salonu, biura czy pokoju dziecięcego. Odpowiednio zaaranżowana altana ogrodowa z drewna będzie świetnie służyć za miejsce do nauki i pracy. Warunkiem koniecznym jest doprowadzanie do niej prądu, by można ją było dostatecznie oświetlić, podłączyć laptop, ładowarkę lub inne drobne sprzęty. Altana drewniana może być podpięta do sieci w prosty sposób, wystarczy długi przedłużacz i gniazdko w garażu lub piwnicy. Dlaczego nauka i praca na świeżym powietrzu jest dla nas korzystna?

Zasiadając w altance do swoich obowiązków, możemy korzystać przede wszystkim ze świeżego powietrza. Dobre utlenienie pozwala lepiej się koncentrować, skupić myśli i pracować wydajniej. Zmiana otoczenia dobrze robi dla kreatywności, sprawia, że praca wydaje się mnie nudna. Dlatego też w altance drewnianej dobrze jest uczyć się z dziećmi – zwykle to dla nich ciekawa odmiana i potrafią lepiej skupić się na obowiązkach.

Długotrwały stres jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Wykonując swoje codzienne obowiązki służbowe w cieniu altanki ogrodowej, poddajemy się mimowolnie kojącym czynnikom. Kolor zielony uspokaja i koi nerwy, śpiew ptaków oraz szum wiatru są jak muzyka relaksacyjna, a promienie słońca budzą uczucie nadziei i chęć do jak najszybszego skończenia swoich obowiązków. Każdy z nas nosi to w sobie od małego, chęć aktywności na świeżym powietrzu, integracji z naturą, ładowania biologicznych baterii w kontakcie z otaczającą nas florą i fauną. Altana ogrodowa to centrum aktywności, które niesie same korzyści dla każdego członka rodziny, jak również dla wszystkich, jako najważniejszego kolektywu.