Zadzwoń

+48 604 237 194

Jak dobrać kocioł na ekogroszek?

Jak dobrać kocioł na ekogroszek – podstawowe informacje

Wchodzimy małymi krokami w okres grzewczy. Zapotrzebowanie zarówno na opał, jak i na jakościowe piece centralnego ogrzewania zaczyna rosnąć. Na szczęście wielu polskich konsumentów zaczyna interesować się tematyką kotłów CO i bardziej świadomie dokonują dziś zakupów tych urządzeń. Spośród najbardziej poszukiwanych na rynku, ciekawą propozycją są kotły na ekogroszek. Jakie korzyści płyną z tego typu kotła CO? Co należy wiedzieć przed zakupem? Sprawdźmy!

Dlaczego ekogroszek to dobry opał do kotła CO?

Ekogroszek to synonim nowoczesnego podejścia do ogrzewania domu. Ujednolicona granulacja, oczyszczenie materiału, wysoka kaloryczność, niska produkcja popiołów – to cechy ekogroszku, obok których ciężko przejść obojętnie. Kotły CO na ekogroszek w większości posiadają dzisiaj podajnik oraz zasobnik, a zatem korzystanie z takiego opału to czysta wygoda. Wystarczy zasypać ekogroszku, a piec grzewczy sam będzie pracował efektywnie – w domu jest ciepło, a my nie musimy co rusz schodzić do kotłowni.

Moc kotła na ekogroszek

Dobór mocy kotła grzewczego zależy przede wszystkim od powierzchni jaką należy ogrzać. Dysponując wyłącznie tą informacją można jednak dokonać błędnego doboru kotła na ekogroszek. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze inne kwestie, takie jak poziom zaizolowania termicznego domu. Wiele w tym temacie może pomóc świadectwo energetyczne, które jest dokumentem niezbędnym w przypadku budowy nowego domu jednorodzinnego. W doborze urządzenia pomagają również doświadczeni, polscy producenci pieców na ekogroszek – przykładem firma Kotły Białek, pleszewski producent kotłów z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży kotlarskiej.

Szukaj w sklepie: Sklep z Kotłami CO

Parametry kotła na ekogroszek

Producenci pieców grzewczych lubią zasypywać klientów masą danych, które zwykle niewiele nam mówią. Trzeba je umiejętnie odsiać, szukając tych, które pozwolą nam wybrać idealny kocioł na ekogroszek dla naszych warunków. Choć to trywialne, zerknij wpierw na wymiary. Musisz wiedzieć ile miejsca masz w kotłowni, w innym wypadku piec może się nie zmieścić, albo ciężko będzie go obsługiwać.

Istotnymi kwestiami będzie również kierunek wylotu spalin oraz sposób podawania paliwa. Zwróć także uwagę na sterownik. Niektóre kotły wyposażone są w takie urządzenie, do innych trzeba je dokupić. Sterownik, choć jest niepozorny, znacznie ułatwia i automatyzuje pracę kotłów na ekogroszek, a przecież właśnie tego oczekujemy – wygody i oszczędności czasu. Inną rzeczą jest wybór odpowiedniego producenta. Faktorem nie musi być wyłącznie cena kotła na ekogroszek.

Decydując się na „super okazję” możemy wykonać przysłowiowy strzał w kolano. Przedstawiciel firmy Kotły Białek z Pleszewa przywołuje dla nas przykład kupna kotła na ekogroszek nieznanej firmy. Użytkownicy zwykle szybko żałują pozornej oszczędności – okazuje się z czasem, że dostawca nie oferuje serwisu lub części zamiennych, a wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Wybierajmy sprawdzonych, doświadczonych producentów kotłów na ekogroszek, gdyż fachowe wsparcie techniczne jest dzisiaj na wagę złota.