Zadzwoń

+48 604 237 194

Kocioł KG-150 150kw 5 klasa/EKODESIGN

(+48) Biuro: 62 741-92-67
(+48) Kom.: 604-237-194

biuro@kotly-bialek.plGodziny pracy

Pn.: - Pt.: 7:00 - 17:00

Sb.: 8:00 - 11:00

45 000,00 zł

brutto


36 585,37 zł netto

Raty24 - zakupy na raty przez internet

KOCIOŁ Z PODAJNIKIEM NA EKOGROSZEK

KG-150 150kW - Ecodesign

OGRZEWANA POWIERZCHNIA: 800-1500m2 


Kotły typu KG to nowa generacja kotłów o standardzie europejskim z automatycznym podawaniem paliwa wyposażonym w komorę spalania z ceramiką i wymiennikiem ciepła . Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych tj ceramiki oraz odpowiedni kształt i układ elementów części kanałów konwekcyjnych powoduje redukcję emisji szkodliwych substancji do granicznych wartości zanieczyszczeń i uzyskiwanie wysokiej sprawności zgodnie z wymaganiami PN - EN 303-5: 2012 w 5 klasie i ECODESINGU, co potwierdza wysokie własności ekologiczne kotła na najwyższym poziomie.

Prezentowane przez Nas urządzenie grzewcze jest najnowszej generacji kotłem wodnym c.o. spełniającym wymagania dyrektyw, rozporządzeń norm UE na najwyższym europejskim poziomie. Należy również zwrócić uwagę na wysoką i stałą sprawność kotła na poziomie ok 95% dla pracy przy obciążeniu znamionowym i minimalnym. Wysoka sprawność jest na poziomie porównywalnym jak dla kotłów gazowych i olejowych.

PARAMETRY KOTŁA
TYP KOTŁA: KG
ZNAMIONOWA MOC: 150KW
OGRZEWANA POWIERZCHNIA: 800-1500m2
RODZAJ PALIWA: ekogroszek (węgiel kamienny kl.Ia sort.Gr I)
KLASA EKOLOGICZNA: 5klasa, Ecodesign
KLASA ENERGETYCZNA: B
SPRAWNOŚĆ CIEPLNA: ~93%
STEROWNIK: FOSTER FUEGO HD
ZESTAW PODAJĄCY: Pancerpol PPS 150
GWARANCJA: 4 lata kocioł (2lata podajnik, sterownik, dmuchawa)

Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń 800-1500m2
Moc kW 150 kW

Podajniki paliwa stałego PANCERPOL PPS 

Podajnik jest przeznaczony do spalania określonego typu paliwa eko-groszku w kotłach grzewczych. Paliwo podawane jest bezpośrednio ze zbiornika opału na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkowania. Urządzenie wyposażone jest w ślimak stalowy posiadający końcówkę w formie pazura ułatwiającą wygarnianie paliwa z kolana. Podawanie paliwa następuje za pośrednictwem ślimaka znajdującego się w rurze podajnika, na żeliwne palenisko w kotle, gdzie odbywa się spalanie. Palenisko wyposażone jest w wianek zębaty oraz pierścień, które wykonane są z żeliwa ogniotrwałego gwarantującego długotrwałą i bezawaryjną pracę. Podajnik może przenosić paliwo takie jak ekogroszek o granulacji 5-25 mm. Podajnik ślimakowy napędzany jest przez motoreduktor wraz z silnikiem firmy Nord, gwarantujący wysoką wytrzymałość oraz cichą i bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Warianty konfiguracyjne kotłów

Sterownik Foster FUEGO HD

Fuego Plus.jpg

Regulator FUEGO Plus przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach z podajnikiem. Urządzenie to charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła centralnego ogrzewania. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty i funkcjonalny panel sterowania z sześcioma przyciskami funkcyjnymi - trzy klawisze sygnalizujące stan podświetleniem, 5 lampek sygnalizujących stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia (opcja podświetlania wyświetlacza).

Oprócz standardowych już parametrów jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza, parametrów sterowania podajnikiem, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA oraz tryb  LATO. Wszystko to pozwala na elastyczne dostosowanie do potrzeb użytkownika. Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Sterownik Foster CUMULUS HD

Regulator przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach podajnikowych. Charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty intuicyjny w obsłudze dotykowy pulpit oparty na kolorowym wyświetlaczu. 
Funkcjonalny panel sterowania składa się z sześciu przycisków funkcyjnych, trzech lampek sygnalizacyjnych stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz kolorowy, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia.

Oprócz standardowych już parametrów jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza, parametrów sterowania podajnikiem, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA oraz tryb LATO. Panel Sterowania posiada również możliwość sterowania zaworem mieszającym w trybie ręcznym lub standardowym, a szereg parametrów umożliwia elastyczne dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. Regulator oferuje także nastawę stref czasowych dla CO, CWU oraz pompy cyrkulacyjnej.

Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Posiada możliwość podłączania modułów internetowego FUSION i modułu GSM, więcej niż jednego modułu/panelu sterującego, który umożliwia kontrolę i zmianę parametrów z dowolnego miejsca zakończonego takim panelem, a zmiany wprowadzone w jednym module sterującym przesyłane są natychmiastowo do wszystkich pozostałych. Użytkownik ma możliwość konfigurowania stref czasowych dla układu grzewczego, stref czasowych dla układu ciepłej wody użytkowej oraz dla pompy cyrkulacyjnej.

Charakterystyka

 • Nowoczesny panel, klawiatura dotykowa

 • Intuicyjna obsługa

 • Produkt wykonywany także w konfiguracji pod zamówienie klienta

 • Metalowa, malowana, odporna obudowa

 • Łatwy montaż

 • Kolorowy wyświetlacz

 • Produkt gotowy do współpracy z kotłami spełniającymi wymogi 5 klasy i EcoDesign

 • Algorytm i oprogramowanie przyjazne użytkownikowi

 • Wersje językowe

Najważniejsze funkcje

 • Obsługa wentylatora

 • Obsługa pompy C.O.

 • Strefy czasowe C.O.

 • Obsługa pompy CWU

 • Strefy czasowe CWU

 • Obsługa pompy cyrkulacyjnej

 • Strefy czasowe pompy cyrkulacyjnej

 • Obsługa pompy zaworu

 • Sterowanie zaworem mieszającym

 • Obsługa wielu modułów zaworu (w standardzie jeden zawór)

 • Sterowanie pogodowe/ czujnik zewnętrzny w komplecie

 • Obsługa przez Internet za pomocą modułu FUSION

 • Obsługa termostatu pokojowego zaworu

 • Obsługa termostatu pokojowego C.O. (np. FEBE firmy FOSTER lub inne takich producentów)

 • Zewnętrzny czujnik temperatury

 • Strefy czasowe  zaworu

 • Kontrola poziomu paliwa (programowa i sprzętowa)

 • Obsługa zegara

 • Sygnalizacja dźwiękowa

 • Dodatkowe tryby działania

 • Możliwość rozbudowy

Likwidacja kotła po zużyciu


Kocioł po wyeksploatowaniu i zużyciu należy złomować.

Przed złomowaniem kotła należy zdemontować wszystkie części połączone śrubami, oraz sterownik i motoreduktor wraz z przewodami, które podlegają selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu utylizacji. Części te należy odprowadzać do wyznaczonych lokalnie miejsc zbiórki. Pozostałe części podlegają zbiórce jako złom stalowy.

 

Uwaga:
Należy zachować środki ostrożności i bezpieczeństwa podczas demontażu stosując odpowiednie narzędzia mechaniczne oraz środki ochrony osobistej (rękawice, okulary, odzież, itp.)

 

Art.  37.  [Obowiązek nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych]

Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.

Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.

Dystrybutor prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

Dystrybutor jest obowiązany do umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży informacji w zakresie, o którym mowa w ust. 1-3. Dystrybutor udostępniający na rynku sprzęt za pomocą środków porozumiewania się na odległość jest obowiązany do przekazania tych informacji w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi, w szczególności na stronie internetowej lub w formie komunikatu.

 

Art.  39.  [Obowiązki dystrybutora]

Dystrybutor jest obowiązany do:

1)

udostępniania na rynku wyłącznie sprzętu:

a)

wprowadzonego do obrotu przez wprowadzającego sprzęt wpisanego do rejestru lub pochodzącego od producenta, który wyznaczył autoryzowanego przedstawiciela wpisanego do rejestru,

b)

oznakowanego zgodnie z art. 14 ust. 1;

2)

umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży informacji o punktach zbierania zużytego sprzętu, a w przypadku udostępniania na rynku sprzętu za pomocą środków porozumiewania się na odległość - do przekazania tych informacji w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi, w szczególności na stronie internetowej lub w formie komunikatu;

3)

udostępniania na rynku sprzętu wraz z dołączoną do niego informacją, o której mowa w art. 13 ust. 1, w przypadku sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

 

Proponowane punkty odbioru złomu i utylizacji zużytych urządzeń grzewczych:

P.P.H.U."TRANS-ZŁOM" PLUS S.C.

ŁASZEW 12B

63-300 PLESZEW

P.H.P.U. "ROLBUD"

Michał Michalak

Lubomierz 3

63-300 Pleszew

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wszystkie zamówienia realizujemy w najkrótszym możliwym czasie, czyli w tym samym dniu lub maksymalnie w dniu następnym.  Klienci otrzymują informację o przyjęciu zamówienia i jego realizacji, mają także możliwość śledzenia przesyłki na każdym etapie od wysłania do dostarczenia.

Wszystkie zamówione towary zabezpieczamy na czas transportu, dzięki czemu gotowe są do użytkowania bezpośrednio po rozpakowaniu.

Forma Przedpłata Pobranie Waga
Kurier GLS 16 zł 21 zł do 27 kg
Paczka 48 11 zł 16 zł do 25 kg
Pocztex 24 16 zł 21 zł do 29 kg
Kurier inPost 13,50 zł 17,50 zł do 20 kg
Paczkomaty inPost 11,50 zł 13,50 zł do 15 kg
Polecony inPost 4,89 zł --- do 1 kg
Przesyłka gabarytowa 35 zł 40 zł od 30 kg
Przesyłka paletowa RABEN 100 zł 120 zł od 50 kg
Darmowa dostawa od 350 zł

* Darmowa dostawa nie dotyczy przesyłek gabarytowych oraz paletowych.

Produkty pokrewne