Zadzwoń

+48 604 237 194

Kocioł KGŻ-15 15kw 5 klasa/EKODESIGN

(+48) Biuro: 62 741-92-67
(+48) Kom.: 604-237-194

biuro@kotly-bialek.pl



Godziny pracy

Pn.: - Pt.: 7:00 - 17:00

Sb.: 8:00 - 11:00

10 700,00 zł

brutto


8 699,19 zł netto

Raty24 - zakupy na raty przez internet

KOCIOŁ Z PODAJNIKIEM NA EKOGROSZEK

KGŻ-15 15kW - Ecodesign

OGRZEWANA POWIERZCHNIA: do 80-140m2 


Kotły typu KG to nowa generacja kotłów o standardzie europejskim z automatycznym podawaniem paliwa wyposażonym w komorę spalania z ceramiką i wymiennikiem ciepła . Wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych tj ceramiki oraz odpowiedni kształt i układ elementów części kanałów konwekcyjnych powoduje redukcję emisji szkodliwych substancji do granicznych wartości zanieczyszczeń i uzyskiwanie wysokiej sprawności zgodnie z wymaganiami PN - EN 303-5: 2012 w 5 klasie i ECODESINGU, co potwierdza wysokie własności ekologiczne kotła na najwyższym poziomie.

Prezentowane przez Nas urządzenie grzewcze jest najnowszej generacji kotłem wodnym c.o. spełniającym wymagania dyrektyw, rozporządzeń norm UE na najwyższym europejskim poziomie. Należy również zwrócić uwagę na wysoką i stałą sprawność kotła na poziomie ok 95% dla pracy przy obciążeniu znamionowym i minimalnym. Wysoka sprawność jest na poziomie porównywalnym jak dla kotłów gazowych i olejowych.

PARAMETRY KOTŁA
TYP KOTŁA: KGŻ
ZNAMIONOWA MOC: 15KW
OGRZEWANA POWIERZCHNIA: do 80-140m2
RODZAJ PALIWA: ekogroszek (węgiel kamienny kl.Ia sort.Gr I)
KLASA EKOLOGICZNA: 5klasa, Ecodesign
KLASA ENERGETYCZNA: B
SPRAWNOŚĆ CIEPLNA: ~92%
STEROWNIK: FOSTER FUEGO HD
ZESTAW PODAJĄCY: Pancerpol PPŻ  EKO 15
GWARANCJA: 4 lata kocioł (2lata podajnik, sterownik, dmuchawa)

Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń 80-140m2
Moc kW 15KW

Palenisko Wykonane w kształcie komory, w której umieszczony jest retortowy żeliwny palnik węglowy. W palenisku na bokach i w strefie palnika znajdują się kształtki - płyty ceramiczne. Bezpośrednio nad palnikiem umieszczony jest ceramiczny deflektor oraz poziome płyty Zabudowa ceramiczna powoduje uzyskanie wysokich parametrów cieplno- emisyjnych kotła.

Część konwekcyjna kotła (wymiennik ciepła) wykonana jest z kanałów wodnych i spalinowych położonych w układzie poziomym i pionowym. Kanały poziome znajdują się nad płytami ceramicznymi, które w zależności od wielkości kotła połączone są bezpośrednio z czopuchem lub z kanałem wymiennika pionowego za
paleniskiem. Wylot z ostatniego kanału pionowego połączony jest z czopuchem. Konstrukcja wymiennika i rozbudowana powierzchnia w układzie poziomym i pionowym oraz układ płyt ceramicznych pomiędzy paleniskiem a kanałami powoduje zmiany prędkości spalin oraz zawirowanie ich przepływu, czego efektem jest intensyfikacja wymiany ciepła oraz wytrącenie grubszych frakcji lotnych (pyłów).

Popielnik Znajduje się pod palnikiem i stanowi komorę, w której gromadzi się popiół. Popielnik posiada na powierzchni bocznej płaszcz wodny. Może być wyposażony w szufladę, która ułatwia usuwanie popiołu przez wyjecie przez właz popielnika z przodu kotła.

Palnik z podajnikiem ślimakowym Zadaniem podajnika jest podawanie paliwa z zasobnika do palnika węglowego. Podajnik połączony jest z palnikiem, do którego wentylatorem wdmuchiwane jest powietrze nie zbędne do procesu spalania. Głowica palnika umieszczonym jest w komorze spalania. Połączenie podajnika z kotłem jest rozłączne i umożliwia jego demontaż i ponowny montaż, jeżeli istnieje taka potrzeba (np. w przypadku transportu w pomieszczeniu do miejsca ustawienia). Ze względu na różne warunki lokalowe kotłowni, zespół podajnika i zasobnika paliwa może być zamontowany z prawej lub lewej strony.

Podajniki paliwa stałego PANCERPOL PPŻ EKO 

Podajnik ślimakowy Pancerpol 15-30 kW PPŻ EKO 5 Klasa i EcoDesign jest to urządzenie służące do podawania paliwa stałego za pomocą śruby (ślimaka) umieszczonej wewnątrz koryta ze zbiornika opału bezpośrednio na palenisko w kotle. Dzięki temu paliwo podawane jest systematycznie i równomiernie co wpływa na ekonomiczną pracę oraz wygodę użytkowania.

Palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków).Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to lubią tworzyć w palenisku spieki. Do konstrukcji podajnika wykorzystywane jest żeliwo, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa feroidalnego. Wpływa to na zwiększenie odporności na korozję, co daje użytkownikowi dłuższą żywotność.

Warianty konfiguracyjne kotłów

Sterownik Foster FUEGO

Fuego Plus.jpg

Regulator FUEGO Plus przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach z podajnikiem. Urządzenie to charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła centralnego ogrzewania. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty i funkcjonalny panel sterowania z sześcioma przyciskami funkcyjnymi - trzy klawisze sygnalizujące stan podświetleniem, 5 lampek sygnalizujących stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia (opcja podświetlania wyświetlacza).

Oprócz standardowych już parametrów jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza, parametrów sterowania podajnikiem, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA oraz tryb  LATO. Wszystko to pozwala na elastyczne dostosowanie do potrzeb użytkownika. Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Sterownik Foster CUMULUS HD

Regulator przeznaczony jest do regulacji procesu spalania w kotłach podajnikowych. Charakteryzuje się prostą obsługą, posiada jednak szereg zaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób wpływają na komfort użytkowania i eksploatacji kotła CO. Użytkownik ma do swojej dyspozycji prosty intuicyjny w obsłudze dotykowy pulpit oparty na kolorowym wyświetlaczu. 
Funkcjonalny panel sterowania składa się z sześciu przycisków funkcyjnych, trzech lampek sygnalizacyjnych stan urządzeń oraz czytelny wyświetlacz kolorowy, pozwalający na komfortowe przeglądanie parametrów, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia.

Oprócz standardowych już parametrów jak regulacja obrotów, przedmuchy, ograniczenie górnego i dolnego zakresu nastaw temperatury, histereza, parametrów sterowania podajnikiem, występują również parametry sterowania przygotowaniem ciepłej wody użytkowej CWU, z możliwością wyboru trybu pracy modułu CWU wyłączony, tryb ZIMA oraz tryb LATO. Panel Sterowania posiada również możliwość sterowania zaworem mieszającym w trybie ręcznym lub standardowym, a szereg parametrów umożliwia elastyczne dostosowanie ich do potrzeb użytkownika. Regulator oferuje także nastawę stref czasowych dla CO, CWU oraz pompy cyrkulacyjnej.

Regulator charakteryzuje się solidnym i dokładnym wykonaniem, posiada wręcz intuicyjną obsługę i zadowoli nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Posiada możliwość podłączania modułów internetowego FUSION i modułu GSM, więcej niż jednego modułu/panelu sterującego, który umożliwia kontrolę i zmianę parametrów z dowolnego miejsca zakończonego takim panelem, a zmiany wprowadzone w jednym module sterującym przesyłane są natychmiastowo do wszystkich pozostałych. Użytkownik ma możliwość konfigurowania stref czasowych dla układu grzewczego, stref czasowych dla układu ciepłej wody użytkowej oraz dla pompy cyrkulacyjnej.

Charakterystyka

  • Nowoczesny panel, klawiatura dotykowa

  • Intuicyjna obsługa

  • Produkt wykonywany także w konfiguracji pod zamówienie klienta

  • Metalowa, malowana, odporna obudowa

  • Łatwy montaż

  • Kolorowy wyświetlacz

  • Produkt gotowy do współpracy z kotłami spełniającymi wymogi 5 klasy i EcoDesign

  • Algorytm i oprogramowanie przyjazne użytkownikowi

  • Wersje językowe

Najważniejsze funkcje

  • Obsługa wentylatora

  • Obsługa pompy C.O.

  • Strefy czasowe C.O.

  • Obsługa pompy CWU

  • Strefy czasowe CWU

  • Obsługa pompy cyrkulacyjnej

  • Strefy czasowe pompy cyrkulacyjnej

  • Obsługa pompy zaworu

  • Sterowanie zaworem mieszającym

  • Obsługa wielu modułów zaworu (w standardzie jeden zawór)

  • Sterowanie pogodowe/ czujnik zewnętrzny w komplecie

  • Obsługa przez Internet za pomocą modułu FUSION

  • Obsługa termostatu pokojowego zaworu

  • Obsługa termostatu pokojowego C.O. (np. FEBE firmy FOSTER lub inne takich producentów)

  • Zewnętrzny czujnik temperatury

  • Strefy czasowe  zaworu

  • Kontrola poziomu paliwa (programowa i sprzętowa)

  • Obsługa zegara

  • Sygnalizacja dźwiękowa

  • Dodatkowe tryby działania

  • Możliwość rozbudowy

Likwidacja kotła po zużyciu


Kocioł po wyeksploatowaniu i zużyciu należy złomować.

Przed złomowaniem kotła należy zdemontować wszystkie części połączone śrubami, oraz sterownik i motoreduktor wraz z przewodami, które podlegają selektywnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w celu utylizacji. Części te należy odprowadzać do wyznaczonych lokalnie miejsc zbiórki. Pozostałe części podlegają zbiórce jako złom stalowy.

 

Uwaga:
Należy zachować środki ostrożności i bezpieczeństwa podczas demontażu stosując odpowiednie narzędzia mechaniczne oraz środki ochrony osobistej (rękawice, okulary, odzież, itp.)

 

Art.  37.  [Obowiązek nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych]

Dystrybutor obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w punkcie sprzedaży, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.

Dystrybutor, dostarczając nabywcy sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony.

Dystrybutor prowadzący jednostkę handlu detalicznego o powierzchni sprzedaży w rozumieniu art. 2 pkt 19 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wynoszącej co najmniej 400 m2 poświęconej sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych, jest obowiązany do nieodpłatnego przyjęcia w tej jednostce lub w jej bezpośredniej bliskości zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 25 cm, bez konieczności zakupu nowego sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

Dystrybutor jest obowiązany do umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży informacji w zakresie, o którym mowa w ust. 1-3. Dystrybutor udostępniający na rynku sprzęt za pomocą środków porozumiewania się na odległość jest obowiązany do przekazania tych informacji w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi, w szczególności na stronie internetowej lub w formie komunikatu.

 

Art.  39.  [Obowiązki dystrybutora]

Dystrybutor jest obowiązany do:

1)

udostępniania na rynku wyłącznie sprzętu:

a)

wprowadzonego do obrotu przez wprowadzającego sprzęt wpisanego do rejestru lub pochodzącego od producenta, który wyznaczył autoryzowanego przedstawiciela wpisanego do rejestru,

b)

oznakowanego zgodnie z art. 14 ust. 1;

2)

umieszczenia w widocznym miejscu w punkcie sprzedaży informacji o punktach zbierania zużytego sprzętu, a w przypadku udostępniania na rynku sprzętu za pomocą środków porozumiewania się na odległość - do przekazania tych informacji w sposób umożliwiający zapoznanie się z nimi, w szczególności na stronie internetowej lub w formie komunikatu;

3)

udostępniania na rynku sprzętu wraz z dołączoną do niego informacją, o której mowa w art. 13 ust. 1, w przypadku sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych.

 

Proponowane punkty odbioru złomu i utylizacji zużytych urządzeń grzewczych:

P.P.H.U."TRANS-ZŁOM" PLUS S.C.

ŁASZEW 12B

63-300 PLESZEW

P.H.P.U. "ROLBUD"

Michał Michalak

Lubomierz 3

63-300 Pleszew

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wszystkie zamówienia realizujemy w najkrótszym możliwym czasie, czyli w tym samym dniu lub maksymalnie w dniu następnym.  Klienci otrzymują informację o przyjęciu zamówienia i jego realizacji, mają także możliwość śledzenia przesyłki na każdym etapie od wysłania do dostarczenia.

Wszystkie zamówione towary zabezpieczamy na czas transportu, dzięki czemu gotowe są do użytkowania bezpośrednio po rozpakowaniu.

Forma Przedpłata Pobranie Waga
Kurier GLS 16 zł 21 zł do 27 kg
Paczka 48 11 zł 16 zł do 25 kg
Pocztex 24 16 zł 21 zł do 29 kg
Kurier inPost 13,50 zł 17,50 zł do 20 kg
Paczkomaty inPost 11,50 zł 13,50 zł do 15 kg
Polecony inPost 4,89 zł --- do 1 kg
Przesyłka gabarytowa 35 zł 40 zł od 30 kg
Przesyłka paletowa RABEN 100 zł 120 zł od 50 kg
Darmowa dostawa od 350 zł

* Darmowa dostawa nie dotyczy przesyłek gabarytowych oraz paletowych.

Produkty pokrewne