kotły grzewcze sklep
kupuj na allegro
kupuj na olx
białek kotły

Aktualnie przeglądasz:

Strona główna » Kotły CO 5 klasy – generacji. Wybierz kocioł 5 klasy

Kotły CO 5 klasy – generacji. Wybierz kocioł 5 klasy

Nasza firma posiada w swojej ofercie ekologiczne i niezawodne kotły 5 klasy, które przeszły rygorystyczne badania emisji spalin oraz otrzymały certyfikat 5 klasy według normy PN EN 303-5:2012 oraz Ekoprojektu / Ekodesign.

Szeroka gama produktów pozwala na wybór kotłów CO 5 klasy, zaczynając od sterownika kończąc na palniku. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno piece na biomasę (pellet) jak i paliwa stałe (ekogroszek).

Kotły 5 klasy, produkowane są z najwyższej jakości materiałów, przez doświadczony personel oraz pod ciągłą kontrolą jakości pozwalają na długotrwałe użytkowanie oraz niezawodność.

Nasze produkty to nie tylko estetyka i trwałość materiałów ale również bezpieczeństwo, zastosowany nowoczesny sterownik, motoreduktor oraz wiele czujników daje nam kontrolę nad całym procesem spalania oraz ostrzega o możliwym zagrożeniu wynikającym z np. nie domknięcia klapy kosza zasypowego lub drzwiczek.

KOTŁY BIAŁEK TO MARKA KTÓRA ZOBOWIĄZUJE! WYTWARZANE PRZEZ NASZ PRODUKTY MOGĄ PRZYSTĘPOWAĆ DO DOTACJI NA MODERNIZACJĘ KOTŁOWNI.

kotły co 5 klasy generacji

Jesteśmy bezpośrednim certyfikowanym producentem. Od wczesnych lat 90 konsekwentnie wykonujemy badania nad automatyzacją produkcji w efekcie czego możemy Państwu zaproponować kotły 5 klasy oraz z certyfikatem EdoDesign. Jest to najwyższa klasa emisji spalin. W pełni automatyczne oraz ekologiczne kotły pozwalają na efektywne spalanie opału. Najwyższa jakość – Nowoczesny kocioł CO 5 klasy generacji –  Dopytaj o szczegóły naszego konsultanta już teraz! 728 317 609.

 

Kotły 5 klasy – nieuchronna przyszłość

Niestety świadomość ekologiczna wielu Polaków jest bardzo niska, w swoich domowych kotłach i piecach spalają nie tylko tani węgiel (bardzo zanieczyszczony), ale także śmieci, które dodatkowo zanieczyszczają środowisko. Troska o środowisko to nie tylko wymysły ekologów, to obowiązek każdego z nas, w naszym własnym interesie. Co roku w okresie jesienno – zimowym odczuwamy skutki szkodliwego smogu.

 

Dotychczasowe Kotły CO nie spełniają norm

W trosce o czyste powietrze co jakiś czas zmieniają się normy ekologiczne dla kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe. Ostatnia nowelizacja została wprowadzona w 2012 r. Niestety większość funkcjonujących pieców, nie spełnia żadnych norm ekologicznych i nie mieszczą się nawet w 3 klasie. Efektem tego jest duża emisja dwutlenku węgla, substancji smolistych i pyłów zawieszonych. Mimo szkodliwego działania na środowisko, kotły te są najchętniej kupowane ze względu na ich niską cenę. Ich wadą jest również niska sprawność energetyczna, co powoduje większe koszty eksploatacji.

 

Kotły 5 klasy – ratunek dla powietrza

Zgodnie z normą PN-EN 303:5 z 2012 r. wszystkie kotły centralnego ogrzewania zostały podzielone na klasy, z tym że użytkowane mogą być tylko kotły spełniające wymogi klasy 3, 4 i 5. Od 2018 r. produkowane mogą być tylko kotły klasy 5, które mają najmniej szkodliwe działanie na środowisko. W porównaniu do normy z 2002 r. kotły te muszą osiągać sprawność energetyczną na poziomie 88%, sześć razy mniej wydalać dwutlenku węgla i trzy razy mniej pyłów zawieszonych. Obecnie kryteria te spełniają tylko piece na pellet. Coraz bardziej popularne piece na ekogroszek mieszczą się zaledwie w klasie 4. Ze względu na łatwość modernizacji, to właśnie kotły z podajnikiem najszybciej zostaną przystosowane do spełniania nowych norm ekologicznych.

Tradycyjne kotły zasypowe muszą zostać poddane znacznie większym przeróbkom. Przede wszystkim zmiany wymaga proces spalania, tak by kocioł zwiększył swoją sprawność energetyczną. Komora spalania musi zostać powiększona o dodatkowe kanały, co wpływa na zwiększenie gabarytów kotła. Przebudowie ulec muszą także przewody kominowe, które przy pomocy odpowiednich wkładów muszą być chronione przed działaniem dużej wilgoci i kwasów zawartych w spalinach. To oczywiście wiąże się z większymi kosztami, ale biorąc pod uwagę prawie 60% zwyżkę sprawności kotła, warto je ponieść.

kotły 5 klasa